Unia Europejska

Jak zaoszczędzić na gazie co najmniej 650 zł?

Opublikował Ogarniamprad w dniu 21 grudnia 2017 Jak zaoszczędzić na gazie co najmniej 650 zł?

Nie ma co łudzić się, że gaz będzie tanieć. Jak pokazują nowe cenniki gazu na lata 2018/2019 opublikowane przez PGNIG, ceny tego paliwa przekroczą 100 zł netto za MWh. Nie warto więc odkładać decyzji o zmianie sprzedawcy gazu na później.

Jak możesz bronić się przed tymi podwyżkami?

Możesz już teraz kupić gaz na sezon grzewczy 2018/2019 czy rok 2019, w zależności od tego do czego go używasz. Co więcej, możesz skorzystać z możliwości, jakie dają grupowe zakupy gazu i wspólnie z innymi firmami negocjować swoją stawkę. Wystarczy dołączyć do grupy zakupowej, dla której na platformie ogarniamprad.pl licytujemy ceny gazu. Naszym celem jest pułap 87 zł netto za MWh (cena bez podatku akcyzowego, VAT i kosztów białych certyfikatów). Do grupy zakupowej zapraszamy wszystkich odbiorców firmowych, którzy zużywają powyżej 50 MWh gazu rocznie.

Sam policz swoje oszczędności

Rachunek zysków jest bardzo prosty. Oferujemy Ci gaz po cenie o ponad 13 zł netto/MWh niższej niż przewiduje to cennik PGNIG na lata 2018/2019. Skoro zużywasz minimum 50 MWh gazu rocznie, to Twoja oszczędność wyniesie:

13 zł netto x 50 (MWh) = 650 zł netto

Jak to działa?

Tworząc grupę zakupową na naszej platformie Ogarniamprad.pl, budujemy wspólny wolumen zużycia gazu, który jest sumą wolumenów zużycia wszystkich członków grupy. Wolumen ten jest licytowany w całości na aukcji z udziałem sprzedawców gazu, co daje nam lepszą pozycję i siłę negocjacyjną. Duży wolumen zawsze powoduje, że ofertą interesuje się większe grono sprzedawców. W nadziei na przejęcie tak dużego „klienta” sprzedawcy są bardziej skłonni walczyć między sobą i schodzą z cenami w dół, aby przebić konkurencję. Dzięki takiej strategii z sukcesami od kilku lat oferujemy naszym Klientom prąd i gaz po cenach praktycznie niedostępnych dla nich indywidualnie na rynku. Takim właśnie sposobem chcemy tym razem wynegocjować cenę 87 zł netto za MWh gazu, a także jeśli się nam uda obniżyć wysokość opłaty abonamentowej np. do 2 zł netto.

W chwili obecnej grupa zakupowa osiągnęła wielkość 75% zakładanego wolumenu. Wciąż rejestrujemy nowych odbiorców. Rekrutacja trwa do końca lutego 2018, ale może zakończyć się nawet jeszcze przed końcem roku. Nie czekaj więc z decyzją na ostatni moment!

Jak dołączyć do grupy zakupowej?

1) Jeśli masz pytania lub wątpliwości, to zadzwoń do nas i porozmawiaj z naszym doradcą.

2) Zarejestruj się na ogarniamprad.pl i załóż konto – możemy to zrobić za Ciebie.

3) Dołącz do licytacji i czekaj na wynik aukcji.

4) Podpisz umowę ze sprzedawcą, który zagwarantuje wylicytowaną cenę MWh gazu.

Uczestnictwo w grupie zakupowej jest bezpłatne, nie pobieramy też opłat za doradztwo.

A co jeśli nie osiągniemy 87 zł netto za MWh?

Możesz odstąpić od umowy bez konsekwencji, albo podpisać ją w oparciu o wynegocjowaną cenę, która i tak będzie korzystna dla Ciebie.

Nie czekaj z decyzją do nowego roku!

Zarejestruj się na Ogarniamprad.pl już dziś!

Unia Europejska Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Rzeczpospolita Polska Fundusze Europejskie