Unia Europejska

Jak zaoszczędzić na prądzie i gazie w 2018 roku?

Opublikował Krzysztof Zachwyc w dniu 3 stycznia 2018 Jak zaoszczędzić na prądzie i gazie w 2018 roku?

Początek nowego roku to dla wielu z nas idealna pora na zmiany. To właśnie w styczniu wdrażamy w życie noworoczne postanowienia – zaczynamy ćwiczyć, odchudzać się, więcej pracować, oszczędzać, by wreszcie wyjechać na wymarzone wakacje. Niestety, jeśli oszczędzanie jest jednym z Twoich noworocznych postanowień, to musisz wiedzieć, że czekają nas wszystkich podwyżki cen energii. Z całą pewnością nie pomoże to w szybkim wypełnieniu skarbonki oszczędnościami. Na całe szczęście nie jesteś skazany na to, by co roku płacić więcej. Z okazji nowego roku, dla wszystkich gotowych na zmiany mamy promocje, które pomogą w generowaniu oszczędności.

Oto nasze aktualne promocje:

1) prąd dla odbiorcy indywidualnego w taryfach G11 i G12 – 0,2163 zł netto (0,266 zł brutto) / kWh w każdej strefie

2) prąd dla odbiorcy firmowego w taryfach C11 i C12, z rocznym zużyciem do 250 MWh – 0,240 zł netto (0,2952 zł brutto) / kWh w każdej strefie

3) gaz dla odbiorcy firmowego w taryfach W-3.6, W-4, W-5, W-6 i W-7, z rocznym zużyciem powyżej 50 MWh – 0,087 zł netto (0,107 zł brutto) / kWh plus 2 zł netto (2,46 zł brutto) opłata abonamentowa

Weź do ręki swój rachunek i sprawdź ile obecnie płacisz za prąd i gaz.

Jak działamy?

Nasza platforma Ogarniamprad.pl daje dostęp do dwóch rodzajów ofert. Po pierwsze, do licytacji grupowych, na których sprzedawcy proponują ceny energii dla grup zakupowych licytując się wzajemnie w dół. Po drugie, do ofert bezpośrednich jednego sprzedawcy, najczęściej w formie promocji, których ceny nie podlegają już licytacji. Aukcje w trybie licytacji trwają zazwyczaj 7 dni, natomiast aukcje w trybie oferty bezpośredniej mogą trwać i dłużej i krócej, w zależności od warunków narzuconych przez sprzedawcę.

Możesz wybrać i dołączyć tylko do jednej z aktualnie trwających aukcji. Wymagania danej aukcji zawsze są opisane w jej szczegółach. Po zakończeniu aukcji otrzymasz od nas maila z informacją, jaki sprzedawca wygrał i jaka cena za kWh energii elektrycznej czy gazu została wylicytowana. Co szczególnie istotne, jeśli jesteś odbiorcą indywidualnym, to nawet po zakończonej aukcji nie musisz zawierać umowy ze sprzedawcą, który wygrał licytację. W przypadku odbiorcy firmowego – dołączenie do aukcji jest jednocześnie zobowiązaniem do zmiany sprzedawcy na tego, który wygrał licytację.

Kto może wygrać aukcję?

Przez cztery lata działalności udało nam się nawiązać współpracę z wieloma dużymi oraz – co najważniejsze – godnymi zaufania sprzedawcami energii. Sprzedawcy, którzy licytują na naszej platformie to wiarygodne firmy.

Zobacz, jacy sprzedawcy licytują na naszej platformie: CEZ Trade Polska, HEG GAZ, CRYOGAS T&M POLAND, KONERG, innogy Polska, Energia Polska, PGE Obrót, ENERGA Obrót, Tauron Sprzedaż, Tradea, ENIGA, Energia i gaz, Pulsar, Po Prostu Energia, Elektrociepłownia Andrychów.

Jak wyglądają formalności?

Jeśli wziąłeś udział w aukcji i zgadzasz się na zawarcie umowy ze sprzedawcą, który wygrał licytację, to jedyne co musisz jeszcze zrobić, to złożyć podpis na umowie. Wszystkie formalności załatwimy za Ciebie. To my przygotowujemy i przesyłamy Ci umowę do podpisania, którą musisz nam odesłać.

Skorzystaj z noworocznych promocji!

Skoro wiesz już jak zaoszczędzić na prądzie i gazie w 2018 roku, nie czekaj, zarejestruj się na www.ogarniamprad.pl, załóż konto i dołącz do wybranej aukcji. Nasze noworoczne promocje czekają na Ciebie!

Unia Europejska Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Rzeczpospolita Polska Fundusze Europejskie